W jaki sposób przygotować projekt do wydruku notesów?

W sprzedaży można dzisiaj znaleźć wiele ciekawych notatników. Zawsze jednak chętniej używa się notesów kreatywnych, które przyciągają wzrok. Nic więc dziwnego, że spora liczba firm decyduje się na samodzielne zaprojektowanie tego rodzaju materiałów. W poniższym wpisie omawiamy, jak przygotować atrakcyjny projekt terminarzy i wskazujemy, jak ważną rolę w całym procesie odgrywa profesjonalna drukarnia. Sprawdź!

Notesy – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Klienci najczęściej sięgają po gadżety, które są nie tylko przyjemne dla oka, ale także przydatne na co dzień. Do takich produktów są zaliczane notesy. Poza tym, że ułatwiają sporządzanie notatek w pracy i poza nią, mogą też stanowić świetny nośnik treści reklamowych. Eleganckie terminarze wykorzystasz na wiele sposobów. Możesz je wręczać jako upominek kontrahentom lub nowym pracownikom. Sprawdzą się również jako element zachęcający do odwiedzenia stoiska np. w trakcie targów branżowych, konferencji, szkoleń itp.

Notesy klejone, a może ze spiralą?

Zanim zlecisz druk notesów konkretnej firmie, najpierw dobrze zastanów się nad ich rodzajem. Gadżety te najczęściej występują w formie klejonej oraz ze spiralą. Poniżej charakteryzujemy pokrótce każdy typ:

  • notesy klejone są bardzo popularne, gdyż pozwalają na wygodne oraz trwałe sporządzanie zapisków; kartki mogą być łączone zarówno po krótszym, jak i po dłuższym boku, a ich liczba może wahać się od kilkunastu do nawet kilkuset,
  • notesy spiralowane (https://wawaprint.pl/produkt/notesy-%20spiralowane/) charakteryzują się tym, iż strony są połączone ze sobą za pomocą metalowej spirali – takie rozwiązanie daje możliwość wyrywania pojedynczych kartek; spiralne łączenie ułatwia też przekładanie stron oraz zapobiega ich wypadaniu.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując projekt notatnika?

Koncepcja notesu z całą pewnością nie powinna być przypadkowa. Chaotyczne oraz nieprzemyślane projekty na ogół nie mają nic wspólnego z profesjonalizmem. Co więcej, zazwyczaj też nie przyciągają uwagi. Dlatego postaraj się, aby stworzony przez Ciebie notatnik był ciekawy pod każdym względem. Musisz wiedzieć, że terminarz to nie tylko okładka. Owszem, jest ona ważnym elementem i często decyduje o tym, czy klient sięgnie po produkt. Jednak poza ciekawą oprawą istotne znaczenie mają także detale takie jak format, papier, uszlachetnienia itp.

Zwróć też uwagę na kolorystykę, która nie powinna być jaskrawa czy zbyt ciemna, aby nie utrudniać użytkownikom notowania. Notes wyróżniający się indywidualnym i starannie wykonanym wykończeniem nie tylko wpłynie na wizerunek Twojej firmy – będzie ją także skutecznie reklamował.

O czym jeszcze pamiętać przy projektowaniu notesów?

Jeśli zależy Ci na prestiżowych upominkach dla kontrahentów, możesz zainwestować w notesy skórzane. Takie notatniki są niezwykle eleganckie, atrakcyjne wizualnie i praktyczne. By dopasować je do specyfiki prowadzonej przez siebie działalności, możesz sięgnąć po dodatkowe uszlachetnienia. W ofercie naszej podwarszawskiej drukarni wykańczamy projekty między innymi lakierem wybiórczym. Tego typu rozwiązanie pozwala poprawić estetykę i uzyskać wyjątkowe efekty druku.

Lakier wybiórczy jest nanoszony wyłącznie na matowe powierzchnie. Uszlachetnienie to dość często jest wybierane przez klientów zamawiających nie tylko notesy, ale także wizytówki czy katalogi reklamowe (https://wawaprint.pl/produkt/katalogi-reklamowe/). Gadżety marketingowe przygotowane w ten sposób to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą lakierować całych przedmiotów. By przekonać do siebie klienta, możesz też pomyśleć o dodatkach. Do tych najchętniej wybieranych należą: wstążki z logo firmy, kolorowe gumki z reklamą oraz kieszonki foliowe.

Podsumowanie

Dobrze zaprojektowane notatniki są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Ostateczny wygląd notesów zależy od Ciebie. Ty także decydujesz o ich objętości. Jeśli szukasz sposobu na przyciągnięcie uwagi klienta i zależy Ci na wysokiej jakości materiałach reklamowych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą drukarni internetowej Wawaprint.pl. Nasi pracownicy pomogą Ci dostosować produkty do indywidualnych potrzeb Twojej firmy i przygotują je z najwyższą starannością.
Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps