Jak przygotować plik do druku?

Niezależnie od tego, czy chcesz zlecić realizację ulotek, czy innych materiałów reklamowych, bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie pliku do druku. Pod uwagę musisz wziąć nie tylko kwestie estetyczne, ale także parametry techniczne. W tym artykule pracownicy drukarni (https://wawaprint.pl/) spod Warszawy prezentują kilka cennych wskazówek. Jeśli uważnie prześledzisz poniższą treść, dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przed ostatecznym przekazaniem projektu do wydruku. Zapraszamy do lektury!

Druk cyfrowy czy offsetowy?

Jednym z częściej zadawanych pytań, jakie otrzymujemy od naszych klientów, jest to, jaki druk wybrać: cyfrowy czy offsetowy? Dlatego w tym wpisie postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się każdemu z nich. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zarówno jednej, jak i drugiej technologii. Sprawdź, co je wyróżnia i czym kierować się przy wyborze druku podczas składania zamówienia.

Zasady łamania tekstu w książkach

Przysłowiową kropką nad „i” w przygotowywaniu książki do druku jest jej odpowiednie sformatowanie. Treść trzeba jak najlepiej zaprezentować czytelnikowi, aby była przystępna i zrozumiała. W tym celu opracowano zasady łamania tekstu, którym przyjrzymy się bliżej. Sprawdź, na czym musisz się skupić, zlecając wydruk książek, a także, poznaj najważniejsze reguły, dzięki którym Twoja publikacja zostanie pozytywnie przyjęta przez odbiorcę. Zapraszamy!

Druk kalendarzy firmowych – czy warto?

Należą do grupy najbardziej lubianych gadżetów. Wiele firm nie wyobraża sobie, aby na przełomie listopada i grudnia nie zamówić wydruku kalendarzy na nadchodzący rok. Pozwalają one na pomysłowe przemycenie logotypu marki, jej oferty lub chwytliwego hasła reklamowego. Mogą stać się ozdobą biurowych wnętrz oraz miłym upominkiem dla kontrahentów, klientów i pracowników. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj argumenty przemawiające za tym, że druk kalendarzy nadal pozostaje skutecznym pomysłem na promocję.

Co warto wiedzieć o druku ulotek?

Jedną z podstawowych usług naszej drukarni w Warszawie jest wydruk ulotek, które doskonale wspierają kampanie reklamowe marek. Aby promocja była skuteczna, należy zadbać o estetyczny i jednocześnie wyróżniający się projekt, który przyciągnie uwagę odbiorców. Specjalnie dla Klientów naszej firmy oraz czytelników bloga przygotowaliśmy krótkie kompendium na ten temat. Chcesz dowiedzieć się, o czym warto pamiętać przy profesjonalnym druku ulotek? Zapraszamy do lektury!

3 najczęstsze błędy przy druku własnej książki

Marzysz o wydaniu własnej książki? Napisałeś już poradnik bogaty w praktyczne treści, które mają duży potencjał, aby zdobyć szerokie grono czytelników? A może Twoje dzieło to pasjonująca powieść z akcją, od której nie sposób się oderwać lub tomik zawierający poezję płynącą prosto z serca? Zanim zlecisz druk książki w twardej bądź miękkiej oprawie, zapoznaj się z naszym artykułem. Przedstawiamy 3 najczęstsze błędy, które przydarzają się początkującym autorom. Zapraszamy do lektury – gwarantujemy, że unikniesz niepotrzebnej wpadki!

Zalety druku wielkoformatowego

Nowoczesny druk wielkoformatowy, realizowany przez naszą drukarnię z Warszawy, pozwala na skuteczne podkreślenie oferty lub usług proponowanych przez daną markę. Znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie wymagana jest prezentacja materiałów marketingowych w wielkim formacie. Warto pamiętać, iż stosowane obecnie techniki drukarskie umożliwiają wykonywanie wysokiej jakości nadruków zarówno na papierze, jak i szkle, drewnie, metalu czy tworzywach sztucznych. Daje to duże pole do wykazania się kreatywnością grafikom i projektantom. Jeśli myślisz o takim rozwiązaniu dla swojej firmy, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps