Niebanalne zaproszenia – sprawdź jak je stworzyć!

Ważne wydarzenia wymagają starannie przygotowanych zaproszeń. Tylko jak je stworzyć, jeśli nie posiadasz odpowiednich narzędzi i wykrojników? Na szczęście to żaden problem! Z pomocą przyjdzie Ci dobra drukarnia internetowa, w której zamówisz zaproszenia na różne okazje. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, przygotowując ich projekt, by zaskoczyć i oczarować gości. Zaczynamy!

Co bezwzględnie musi zawierać zaproszenie?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad stroną wizualną zaproszeń, zatrzymajmy się na chwilę przy ich zawartości. Pomimo swojej krótkiej formy musi ono zawierać precyzyjnie określone elementy składowe. W Twoim interesie jest, aby zaproszone osoby nie były zmuszone dzwonić do Ciebie i dowiadywać się, gdzie i kiedy dokładnie odbędzie się organizowane wydarzenie. Wszystkie te informacje powinny zostać ujęte w zaproszeniu. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej. Poniżej wypisaliśmy wszystkie najistotniejsze części składowe, które należy uwzględnić przy tworzeniu zaproszenia.

W treści muszą znaleźć się następujące informacje:

  • kto zaprasza,
  • z jakiej okazji,
  • kto jest zaproszony – tu warto zaznaczyć, czy zapraszasz z osobą towarzyszącą, czy bez,
  • kiedy i gdzie odbędzie się impreza,
  • prośba o potwierdzenie obecności – np. na podany numer telefonu lub e-mail.

Ponadto na zaproszeniu mogą pojawić się także różne dodatkowe elementy. Może to być np. cytat dotyczący danego wydarzenia, wierszyk o prezentach czy informacja o noclegu.

Jak zaprojektować oryginalne zaproszenia?

Wiesz już, jakie informacje muszą znaleźć się na zaproszeniu. Teraz czas zastanowić się nad jego formą. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się produkty o klasycznym wyglądzie, które drukowano na białym lub kremowym papierze. Taki druk jest tani i wciąż chętnie wybierany, niemniej jednak współczesne zaproszenia coraz częściej przybierają niebanalną formę. Jeśli chcesz się wyróżnić, przygotuj projekt w edytorze i samodzielnie stwórz wzór, którym zaintrygujesz gości.

Na początku zastanów się, w jakim stylu ma być utrzymane zaproszenie. Tutaj warto mieć na uwadze pozostałe elementy oprawy wydarzenia. Przykładowo, jeśli przygotowujesz zaproszenia ślubne, możesz skomponować je z winietkami na stół czy zawieszkami na alkohol. Kolejną istotną kwestią jest opracowanie szaty wizualnej. Własny projekt może zawierać nie tylko gotowe elementy graficzne takie jak obrączki czy kojarzące się z zaślubinami białe gołębie. Dobrym pomysłem jest umieszczenie np. wspólnej fotografii przyszłych małżonków. W ten sposób spersonalizujesz zaproszenie i nadasz mu wyjątkowego charakteru.

Na końcu nie zapomnij o doborze odpowiednich kopert. Wiele osób często o tym zapomina, a tak naprawdę liczy się pierwsze wrażenie. Umieszczając własny projekt w dekoracyjnej kopercie, z całą pewnością pozytywnie zaskoczysz niejednego odbiorcę.

Gdzie wydrukować zaproszenia?

Masz już gotowy projekt? Świetnie – teraz kolejnym krokiem jest druk zaproszeń. Jeśli sądzisz, że nie ma większego znaczenia, gdzie je wydrukujesz, jesteś w błędzie. Jakość wydruku ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Kiepskie materiały sprawią, że nawet najstaranniej zaprojektowany projekt straci swój urok. Rwące się brzegi, niedokładnie odwzorowane detale, rozmyte barwy… jeśli chcesz mieć pewność, że zaproszenia będą prezentować się nienagannie, nawiąż współpracę z profesjonalistami. Pamiętaj, że nie zawsze najtańsza drukarnia to najlepszy wybór. Zwróć uwagę w szczególności na kompleksowość oferty. Nie wszystkie firmy wykonują bowiem druk kolorowy w pełnym zakresie. Niektóre realizują wyłącznie ulotki czy plakaty reklamowe.

Zrealizujemy Twój projekt!

Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach zaproszenia stanowią o randze wydarzenia. Niebanalny projekt to jeszcze nie wszystko. Jeśli szukasz firmy, której będziesz mógł powierzyć realizację zaproszeń, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą naszej drukarni z Warszawy (https://wawaprint.pl/). Realizujemy tanie wydruki na podstawie materiałów przesłanych w formacie PDF lub JPG. Oferujemy papier kredowy oraz różne rodzaje wariantów ozdobnych, które nadadzą Twoim projektom wyjątkowego charakteru!

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps