Zalety druku wielkoformatowego

Nowoczesny druk wielkoformatowy, realizowany przez naszą drukarnię z Warszawy, pozwala na skuteczne podkreślenie oferty lub usług proponowanych przez daną markę. Znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie wymagana jest prezentacja materiałów marketingowych w wielkim formacie. Warto pamiętać, iż stosowane obecnie techniki drukarskie umożliwiają wykonywanie wysokiej jakości nadruków zarówno na papierze, jak i szkle, drewnie, metalu czy tworzywach sztucznych. Daje to duże pole do wykazania się kreatywnością grafikom i projektantom. Jeśli myślisz o takim rozwiązaniu dla swojej firmy, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jakie są metody profesjonalnego druku wielkoformatowego?

W naszej drukarni (https://wawaprint.pl/) oferujemy tzw. wielki format druku. Jesteśmy w stanie zrealizować Twoje zamówienie jedną z wielu metod wydruku.

Technika solwentowa

Technika pozwala na uzyskanie wydruków odpornych na wilgoć i wysokie temperatury oraz działanie wszelkiego rodzaju niekorzystnych warunków atmosferycznych. Charakteryzują się one wieloletnią trwałością bez utraty nasyconego koloru. Są szczególnie polecane przy tworzeniu materiałów, które będą eksponowane na zewnątrz, a więc narażone na deszcz, śnieg, grad czy silne promieniowanie słoneczne.

Technika atramentowa

Jest to klasyczne rozwiązanie realizowane w podobny sposób jak w przypadku domowych drukarek. Wykorzystuje się tutaj substancje pigmentowe lub wodne. Tusze tej klasy pozwalają na stworzenie różnego rodzaju plakatów czy elementów witryn sklepowych, które będą użytkowane wewnątrz budynków.

Technika UV

Innowacyjna, lecz bardzo popularna metoda realizacji wielkoformatowych materiałów drukowanych. Stosowane są tutaj specjalne ciecze oparte na technologii polimerowej utrwalane poprzez ekspozycję na sztucznie emitowane światło ultrafioletowe. Dzięki temu można uzyskać efekt utwardzonego, lekko wypukłego tuszu na zadrukowanej płaszczyźnie. Technika jest uznawana za jedną z najtrwalszych i najbardziej efektownych metod drukarskich.

Druk wielkoformatowy a ekologia

Warto wspomnieć, iż wykorzystanie światła UV to obecnie jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, gdyż w trakcie procesu nieuwalniane są takie ilości szkodliwych substancji, jak przy druku solwentowym. Z użyciem tych metod jesteśmy w stanie stworzyć materiały w dużym formacie, takie jak:

  • plakaty,

  • banery,

  • systemy wystawowe,

  • roll-upy,

  • loga przestrzenne,

  • stojaki tekturowe.

Opisywane przez nas techniki pozwalają na trwałe wykonywanie nadruków również na podłożach laminowanych, jak i formowanych poprzez wylewanie. Są one odporne na szeroki zakres dodatnich oraz ujemnych temperatur. Nie ulegają blaknięciu nawet przy długotrwałej ekspozycji na silne promieniowanie UV.

Jakie są zalety wydruków wielkoformatowych z drukarni w Warszawie?

Korzystanie z usług naszej drukarni, która oferuje profesjonalne wydruki wielkoformatowe na terenie Warszawy, niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jakie są zalety tej metody?

  • Duża widoczność umieszczonych treści marketingowych nawet z większej odległości,

  • wysoka jakość uzyskanych efektów i doskonałe odwzorowanie barw, które są niepodatne na blaknięcie mimo upływu lat,

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni słonecznych i wysokich, jak również niskich temperatur, dzięki specjalnym technologiom druku,

  • możliwość uzyskania efektów takich jak uwypuklenie wydruku, dzięki zastosowaniu techniki UV oraz wielokrotnego zadruku.

Dużą zaletą nowoczesnych metod drukarskich jest również mała szkodliwość dla środowiska naturalnego. Ponadto obecnie stosowane rozwiązania są bardzo ekonomiczne niezależnie od tego, czy interesuje Cię niski, czy wysoki nakład. Jednocześnie umożliwiają one szybką produkcję dużego wolumenu.

Promuj swoją markę dzięki wysokiej jakości drukowi w wielkim formacie

Doskonałej jakości wydruki, jakie oferuje nasza drukarnia wielkoformatowa z Warszawy, są idealnym sposobem na promocję marki. Druk w wielkim formacie jest widoczny z bardzo dużej odległości, dzięki czemu zachęca potencjalnych klientów sklepu czy lokalu do podejścia bliżej i zainteresowania się jego ofertą. Jest on również świetnym wyborem, gdy przygotowujesz stanowisko swojej firmy na wszelkiego rodzaju targach branżowych czy międzynarodowych konferencjach.

mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps