Szyte katalogi jako materiał reklamowy

Szukasz sposobu na rozpowszechnienie oferty zarówno wśród nowych, jak i stałych klientów? Chcesz umożliwić odbiorcom dokładne zapoznanie się z Twoimi produktami i usługami? Jeśli tak, zainwestuj w katalogi reklamowe! Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie korzyści osiągniesz, zlecając ich wydruk. Udzielamy też paru cennych wskazówek, dzięki którym z łatwością stworzysz ciekawy projekt broszury. Zapraszamy!

Katalogi reklamowe… czy w dobie internetu mają jeszcze sens?

Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Spieszymy jednak donieść, że zainteresowanie katalogami reklamowymi wciąż jest dość duże. Nawet jeśli masz firmową stronę internetową, sięgnij po narzędzia, które pomogą klientom jeszcze lepiej zapoznać się z Twoją ofertą. Pod tym względem katalogi szyte nie mają sobie równych. Są bardziej rozbudowane niż ulotki (https://wawaprint.pl/produkt/ulotki/), dlatego poza treścią możesz w nich umieścić zdjęcia artykułów. Dzięki temu, że dają możliwość obejrzenia towarów na papierze, są bardzo praktyczne. Zabierzesz je ze sobą wszędzie, gdyż zmieszczą się w aktówce czy torebce. Trwałe i solidne połączenie stron za pomocą oprawy szytej sprawi, że produkt nie zniszczy się nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Estetycznie wykonany katalog szyty posłuży Ci:

  • do zaprezentowania produktów lub usług,
  • jako cennik,
  • jako materiał reklamowy do rozdawania na szkoleniach, targach branżowych,
  • do budowania pozytywnego wizerunku marki.

Co powinno się znaleźć w katalogu reklamowym?

Decydując się na druk katalogów, w pierwszej kolejności zastanów się nad ich funkcją. Najczęściej tego typu materiały są wykorzystywane do zaprezentowania oferty. W takim przypadku w broszurze nie może zabraknąć fotografii oraz opisów poszczególnych produktów czy usług. Zdjęcia powinny być wysokiej jakości, dlatego ich wykonanie powierz doświadczonemu fotografowi.

Jeśli chodzi o treść, zrezygnuj z długiego przedstawiania towarów. Znacznie lepiej sprawdzi się krótka charakterystyka. Pamiętaj, że klienci są wzrokowcami. Dlatego najpierw spojrzą na zdjęcia, a dopiero później zapoznają się z tekstem. Jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu relacji między Tobą a odbiorcami, dołóż wszelkich starań, aby całość prezentowała się elegancko i schludnie.

Jak stworzyć projekt katalogu reklamowego?

Jeśli wiesz już, jaką funkcję ma spełniać broszura, kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu. Poza opisem oferty w katalogu możesz umieścić krótką informację na temat działalności przedsiębiorstwa oraz portfolio. Szczególną uwagę zwróć na rozmieszczenie treści i zdjęć. Materiał powinien być czytelny i zrozumiały w odbiorze. Ponadto zastanów się nad kolorystyką. Musi być ona spójna z barwami, które są tożsame z Twoją organizacją.

Nie bez znaczenia jest też rozmiar broszury. W naszej drukarni internetowej przygotowujemy szyte katalogi reklamowe w trzech podstawowych formatach:

  • B5 (170 x 240 mm),
  • A5 (148 x 210 mm),
  • A4 (210 x 297 mm).

Jeśli chcesz przykuć uwagę klienta i wyróżnić się na tle konkurencji, możesz też zdecydować się na katalog w niestandardowym wymiarze. Ważną kwestią jest także papier, który zostanie wykorzystany do zrealizowania zamówienia. Poza offsetowym masz do wyboru elegancki wariant kredowy (w wersji matowej lub błyszczącej), ekologiczny oraz typu Alto o pięknej, kremowej nawierzchni. Na okładkę natomiast najlepiej sprawdzi się karton o wysokiej gramaturze.

Jeśli chcesz nadać katalogowi prestiżowego charakteru, z pomocą przyjdą Ci eleganckie uszlachetnienia w postaci folii lub lakierowania UV. Możesz je zastosować zarówno na całej okładce, jak i jedynie na wybranych obszarach, podkreślając w ten sposób np. firmowe logo.

Zamów katalogi na Wawaprint.pl

Drukowane katalogi reklamowe z oprawą szytą to idealny wybór, jeśli chcesz w estetyczny i przejrzysty sposób zaprezentować klientom swoją ofertę. W ich wykonaniu pomoże Ci nasza drukarnia z Marek koło Warszawy. Wydruki realizujemy zarówno w formatach standardowych, jak i niestandardowych, przy wykorzystaniu wysokogatunkowych surowców. Powierzając nam stworzenie katalogów reklamowych, możesz mieć pewność, że będą prezentować się atrakcyjnie i posłużą Ci przez długi czas.

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps