Różne wymiary wizytówek

Profesjonalny druk wizytówek w dużych miastach takich jak Warszawa jest bardzo prężnie rozwijającą się usługą ze względu na koncentrację wielu centrów biznesowych w jednym miejscu. Budowanie sieci kontaktów poprzez wymianę wizytówek z podstawowymi informacjami teleadresowymi stało się czymś naturalnym.

Najpopularniejszym rozmiarem tych praktycznych produktów jest format porównywalny z kartą kredytową. Na rynku jednak dostępne są wizytówki o różnych wymiarach i możliwe jest ich drukowanie w rozmaitych kształtach. Jeśli chcesz zgłębić wiedzę na ten temat, zapraszamy Cię do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Wizytówka skrojona dla Ciebie

Możliwy jest dobór eleganckiego papieru z szerokiej gamy faktur oraz gramatur. W zależności od okazji i rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności możesz tak skomponować całość, by stanowiła element spójny ze strategią brandingową Twojej marki. Jeżeli chcesz zawrzeć więcej informacji, warto zainteresować się możliwościami, jakie oferują wizytówki składane. Ich wydruk jest możliwy w naszej drukarni (https://wawaprint.pl/). Karty handlowe mogą również zawierać kod QR kierujący do Twojej witryny internetowej albo informację o specjalnej zniżce dla nowych klientów.

Jakie są standardowe wymiary drukowanych wizytówek?

Warto wiedzieć, iż istnieje norma ISO 7810 ID-1 unifikująca wymiary kart biznesowych, która określa je na szerokość równą 85,60, a wysokość 53,98 mm. W istocie rozmiary są tożsame z większością dokumentów, jakie trzymasz w portfelu (np. dowodem osobistym czy prawem jazdy). Autorzy dążyli do tego, by łatwo można było je schować i nie zgubić. Stosowanie się do tej regulacji nie jest jednak wymagane na całym świecie. W Polsce za niepisany standard uznaje się prostokąt 90x50, natomiast w Japonii jest to 91x55 milimetrów.

Na szczęście profesjonalna drukarnia w Warszawie, jaką jest Mazowieckie Centrum Poligrafii, umożliwia wydruk wizytówek w dowolnym rozmiarze i kształcie. Jeśli planujesz wyjazd na zagraniczne targi handlowe i chcesz dopasować się do upodobań lokalnych przedsiębiorców, którzy stanowią jednocześnie potencjalnych klientów, to również możesz zamówić je u nas. Oczywiście wizytówki będą zgodnie z międzynarodowymi normami określającymi ich wymiary, tj. ISO 216, która wskazuje formaty A8, C8 oraz B8.

Jak przygotować wizytówki do druku online w Warszawie?

Zamawiając wizytówki online, warto pamiętać, iż pliki projektowe powinny być w odpowiedni sposób przygotowane. Możesz ten proces powierzyć doświadczonemu grafikowi albo podjąć się zaprojektowania ich samodzielnie, zgodnie z własną wizją. Zazwyczaj wykonuje się je w programie takim jak Adobe Illustrator, Photoshop CS czy Corel Draw. O czym należy pamiętać?

  • Trzeba uwzględnić dodatkowy obszar roboczy, czyli tzw. spady, które mają najczęściej 2 milimetry z każdej ze stron,

  • potrzebny może być również margines wewnętrzny, czyli odsunięcie treści od krawędzi,

  • fonty powinny być zamienione na krzywe, co zachowa ich rzeczywisty wygląd i umożliwi druk wizytówki o najwyższej jakości, w naszej drukarni w Warszawie,

  • grafiki umieszczone na projekcie powinny mieć rozdzielczość z zakresu od 300 do 500 dpi. Sam plik musi być zapisany w palecie kolorów CMYK,

  • przygotowaną przez Ciebie w formie cyfrowej kartę wizytową, przekaż w jednym z profesjonalnych formatów, tj. JPG, CDR, AI, PDF albo PSD.

Odpowiednie przygotowanie projektu do wydruku jest gwarancją, że otrzymasz materiały marketingowe wyglądające dokładnie tak, jak chcesz. W ten sposób opracowuje się każdy rodzaj wizytówki, tj. służbową, firmową, prywatną czy reklamową. Warto pamiętać, że zamawiając elementy drukowane o nietypowych kształtach, może być konieczne stworzenie dedykowanego wykrojnika, co podnosi koszt usługi.

Skuteczna promocja marki

Eleganckie i trwałe karty biznesowe wciąż stanowią doskonały sposób na skuteczną promocję marki oraz budowanie sieci kontaktów. Dzięki niewielkim rozmiarom są łatwe w przechowywaniu, co gwarantuje, że potencjalny kontrahent nie zgubi ich wśród innych materiałów. Zdecydowanie warto powierzyć druk wizytówek naszej drukarni z Warszawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości.

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps