Na czym drukować materiały reklamowe?

Każde przedsiębiorstwo powinno inwestować w drukowane materiały reklamowe. Są one bardzo pomocne w promowaniu działalności oraz budowaniu pozytywnego wizerunku marki. W tym wpisie przygotowaliśmy krótkie zestawienie podłoży, na których można realizować efektywne bannery, szyldy czy plakaty. Zapraszamy do lektury!

Lekka i sztywna płyta kompozytowa DIBOND

Jedną z najpopularniejszych powierzchni, na których wykonuje się tani druk offsetowy, jest płyta DIBOND. Jest ona materiałem stabilnym, wytrzymałym i odpornym na rozwarstwianie składającym się z aluminiowych okładzin oraz wypełnienia z polietylenu. Drukarnie offsetowe wykorzystują ją do produkcji reklam wewnętrznych i zewnętrznych. Przy jej pomocy można tworzyć:

  • kasetony,
  • tabliczki,
  • szyldy,
  • potykacze reklamowe.

Płyty DIBOND charakteryzują się lekkością i wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Nie straszne są im również uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu zadrukowane panele kompozytowe są w stanie przetrwać długie lata, pozwalając na efektywne promowanie biznesu praktycznie w każdych warunkach.

Wydajna płyta piankowa KAPPA

Do realizacji bannerów i szyldów bardzo dobrze nadaje się także gładka płyta piankowa KAPPA. Dzięki poliuretanowemu rdzeniowi jest sztywna oraz odporna na działanie wysokich temperatur. Podłoże to nie sprawia żadnych trudności w obróbce i nie kruszy się podczas cięcia. Można je przycinać zarówno ręcznie, jak i przy pomocy wyrzynarki.

Płyta KAPPA pozwala na skuteczne i tanie wydruki cyfrowe, gwarantując bardzo dobrą przyczepność atramentu. Warto wiedzieć, że ten lekki, sprężysty i wydajny materiał umożliwia nie tylko drukowanie tabliczek. Przy jego użyciu można też tworzyć plakaty XXL (https://wawaprint.pl/produkt/plakaty-xxl/), które rewelacyjnie sprawdzają się np. jako element reklamy outdoorowej.

Spieniona płyta PVC

Kolejnym podłożem, któremu warto przyjrzeć się bliżej, zlecając kolorowy druk cyfrowy, jest spieniona płyta PVC. Jest lekka, wytrzymała oraz łatwa w obróbce. Dzięki zwartej, jednolitej strukturze o zamkniętych komórkach jest odporna na oddziaływanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Warto też podkreślić, że jest to produkt nietoksyczny, a jego płaska powierzchnia idealnie nadaje się do drukowania, laminowania oraz nakładania folii.

Płyty PVC wytwarzane metodą spieniania zapewniają znakomite odwzorowanie kolorów, a umieszczony na nich wydruk gwarantuje wieloletnią trwałość. Na rynku są dostępne w kilku różnych wersjach: z powierzchnią utwardzoną, błyszczącą itp. Materiał ten znajduje zastosowanie nie tylko przy realizacji tablic reklamowych. Można z niego tworzyć także efektowne:

  • litery przestrzenne,
  • X-Bannery (https://wawaprint.pl/produkt/x-bannery/),
  • ekspozycje wystawowe,
  • elementy zabudowy targowej.

Polistyrenowa płyta HIPS

Jeszcze jednym produktem godnym uwagi, kiedy interesuje Cię druk reklamowy offset, jest polistyrenowa płyta HIPS. Otrzymuje się ją poprzez dodanie do polistyrenu organicznego związku chemicznego o nazwie kauczuk butadienowy. Uzyskany w ten sposób materiał jest elastyczny, lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki odpowiedniej giętkości płyta jest bardzo dobra do formowania nawet nietypowych i skomplikowanych kształtów. Wykonane z niej elementy można umieszczać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Polistyrenowe płyty HIPS są przystosowane do cięcia, frezowania oraz wiercenia. Można je nabyć zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej. W branży reklamowej znajdują zastosowanie przede wszystkim przy produkcji szyldów, tablic, a także podświetlanych kasetonów.

Podsumowanie

Jak się okazuje, papier firmowy nie jest jedynym podłożem umożliwiającym realizację materiałów reklamowych. Jeśli szukasz sposobu na atrakcyjne zaprezentowanie oferty i przyciągnięcie uwagi klientów, zachęcamy Cię do zapoznania się z produktami, jakie oferuje cyfrowa drukarnia internetowa spod Warszawy Wawaprint.pl. Nasi specjaliści nie tylko przedstawią aktualny cennik. Dzięki fachowej wiedzy pomogą również w doborze optymalnej powierzchni, która pozwoli Ci cieszyć się elegancką reklamą wspierającą Twój biznes.

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps