Najpopularniejsze formaty folderów reklamowych

Atrakcyjne wizualnie foldery i katalogi reklamowe, których druk możesz zlecić naszej drukarni z Warszawy, stanowią doskonały sposób na prezentację oferty Twojej firmy. Pozwalają na kompleksowe zaprezentowanie każdej kategorii produktowej wraz ze szczegółowym opisem albo przedstawienie usług, jakie realizujesz. To również bardzo dobra metoda na pokazanie portfolio swoich realizacji, szczególnie w branżach, gdzie istotny jest przekaz przy pomocy obrazu. Do takich sektorów należy architektura wnętrz czy fotografia. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Siła katalogów reklamowych

Partnerzy biznesowi na pewno docenią możliwość przeglądu Twojej oferty w formie drukowanej. Wydruk katalogów jest również dobrym pomysłem, jeżeli planujesz uczestnictwo w targach branżowych. Stanowią one świetne narzędzie dla handlowców, którzy dzięki nim mogą obrazowo przedstawić Twoje produkty i usługi potencjalnym kontrahentom. Jednocześnie są one dużo bardziej angażującym odbiorcę rozwiązaniem marketingowym niż klasyczne ulotki niezależnie od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności.

Dlaczego warto zdecydować się na druk folderów reklamowych?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto zdecydować się na druk folderów oraz katalogów reklamowych w profesjonalnej drukarni. Przygotowanie takich materiałów marketingowych wymaga sporo pracy i pewnego wkładu finansowego, jednak inwestycja przynosi wymierne korzyści. Jakie są zalety tego rozwiązania?

  • Elegancka i trwała forma prezentacji oferty firmy pozwoli na zachowanie jej na dłuższy czas Twoim kontrahentom i powrót do niej w przyszłości,

  • materiał o charakterze książkowym jest dużo bardziej atrakcyjny dla potencjalnego klienta niż zwykła ulotka, a ponadto pozwala na zawarcie większej ilości informacji,

  • folder umożliwia kompleksowe przedstawienie portfolio Twoich realizacji w obrazowej, przystępnej formie, która buduje pozytywny wizerunek marki.

Warto zadbać o to, by zaprojektowany katalog był spójny z całościową identyfikacją wizualną Twojego brandu. Niezbędne jest zachowanie odpowiedniej kolorystyki oraz fontów, a także umieszczenie logo w widocznym miejscu.

Jak przygotować do druku katalogi reklamowe i foldery promocyjne?

Najczęściej do przygotowania profesjonalnie wyglądającego folderu promocyjnego będziesz potrzebować wsparcia doświadczonego i kreatywnego grafika, który nada mu odpowiednią formę, a także zadba o wszelkie technikalia związane z wydrukiem i doborem papieru. Na początku powinieneś ustalić, co będzie zawierał materiał, a więc zebrać wszystkie niezbędne informacje na temat usług i produktów, które oferujesz, a także fotografie, obrazki czy infografiki. Nie należy przesadzać z ilością tekstu, gdyż odbiorca może być zniechęcony jego objętością.

Przygotowując foldery i katalogi reklamowe, warto dowiedzieć się, jakie wymagania ma w tym zakresie drukarnia. Zalecenia projektowe mogą uwzględniać szereg parametrów, takich jak spady czy rozdzielczość DPI, a także format, w jakim przekazujesz plik ze swoim projektem. Jednocześnie dobrą praktyką jest zainteresowanie się możliwościami naszej firmy w zakresie dostępnego papieru – jego gramatur, faktur czy specjalnych wykończeń. Jeżeli zależy Ci na elegancji, to kunsztowne wyróżnienia z pewnością będą doskonałym wyborem.

Promocja firmy dzięki wydrukowi katalogów w drukarni z Warszawy

Budowa pozytywnego wizerunku marki i możliwość kompleksowego, a zarazem atrakcyjnego przedstawienia oferty Twojego przedsiębiorstwa to niepodważalne zalety, jakie niesie za sobą druk folderów promocyjnych. Dzięki wydrukowi katalogów w naszej drukarni na terenie Warszawy masz możliwość przekazania swoim sprzedawcom i handlowcom skutecznego narzędzia pomocniczego do działań reklamowych. Estetycznie wykonane materiały sprawią, że potencjalni kontrahenci nie zapomną o Tobie.

Podsumowanie

Decydując się na zamówienie tego rodzaju produktów, zazwyczaj masz do wyboru dwie opcje: szycie lub klejenie. Pierwsza jest dobra w przypadku broszur o niewielkiej objętości. Dodatkowe klejenie jest doskonałym rozwiązaniem przy bardziej rozbudowanej, książkowej formie katalogów. Odwiedź stronę naszej drukarni (https://wawaprint.pl/), zapoznaj się z ofertą i zadzwoń – doradzimy Ci, jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszy.

mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps