Rodzaje kalendarzy – sprawdź, który będzie najlepszy dla Twojej firmy!

Jednym z niezwykle przydatnych narzędzi podczas codziennej pracy jest kalendarz. Poza tym, że ułatwia planowanie spotkań, zapewnia też skuteczną promocję marki. Zanim zlecisz wydruk, warto, abyś poznał najpopularniejsze rodzaje kalendarzy. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie terminarze cieszą się największą popularnością i jak znaleźć produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Klasyczne kalendarze jednodzielne i trójdzielne

Za najbardziej tradycyjne od lat uchodzą kalendarze jednodzielne i trójdzielne. Są duże i czytelne, a dzięki możliwości zawieszenia na ścianie, sprawdzają się praktycznie wszędzie. Te pierwsze mają jeden blok kalendarium z przypisanym miesiącem, natomiast te drugie – trzy bloczki. To, co jest ważne przy tego rodzaju produktach, to przede wszystkim spora przestrzeń, którą możesz zaprojektować według własnego uznania. Poza znakiem firmowym mogą tam znaleźć się np. zdjęcia przedstawiające historię przedsiębiorstwa, konkretne produkty z Twojej oferty czy przykuwające uwagę elementy reklamowe. Kalendarze jednodzielne i trójdzielne nie zajmują wiele miejsca na ścianie. Z tego względu nadają się do wykorzystania nawet w niedużej siedzibie firmy.

Kalendarze listwowane oraz spiralowane

Profesjonalne drukarnie bardzo często mają w swojej ofercie druk kalendarzy listwowanych oraz spiralowanych. Dzięki dużemu formatowi i starannie zaprojektowanej szacie graficznej wzbudzają zainteresowanie wśród klientów, stanowiąc rewelacyjny sposób na całoroczną promocję biznesu. Kalendaria listwowane, niekiedy nazywane także planszowymi, charakteryzują się listwami umieszczonymi w górnej i dolnej części. U góry znajduje się metalowa zawieszka, która daje możliwość bezproblemowego zamocowania produktu na ścianie.

Z kolei kalendarze spiralowane to takie, w których poszczególne kartki są ze sobą złączone przy pomocy wytrzymałej, metalowej spirali. Można się z nimi bardzo często zetknąć nie tylko w biurach. Są popularne także w poczekalniach, sklepach, biurach podróży. Dają się łatwo przymocować do ściany lub mebli biurowych.

Kalendarze do umieszczenia na biurku

Jeśli brakuje Ci miejsca na ścianie na umieszczenie kalendarza, sięgnij po produkty w wersji biurkowej. Do wyboru masz następujące kalendaria:

  • w postaci zwykłej piramidki – tego typu kalendarz zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego możesz go postawić właściwie wszędzie; na piramidce poza miesiącami może znaleźć się logo Twojej firmy lub hasło reklamowe,
  • w formie piramidki ze spiralą – to idealna propozycja dla osób ceniących wygodę; produkty spiralowane są łatwe w użytkowaniu i w zależności od potrzeb można je zamówić z układem miesięcznym lub tygodniowym na jednej kartce,
  • jako podkład na biurko – to charakterystyczny arkusz z miejscem do notowania i wyszczególnionymi miesiącami; taki kalendarz świetnie sprawdzi się np. jako praktyczna podkładka pod myszkę lub klawiaturę komputerową.

Kalendarze – dlaczego warto w nie zainwestować?

Przydatne w pracy kalendarze są tak popularne, że dzisiaj ma je w ofercie niemalże każda drukarnia proponująca ulotki (https://wawaprint.pl/produkt/ulotki/) czy wizytówki (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki/). Gadżety te poza rolą praktyczną mają funkcję marketingową, skutecznie promując firmę przez 365 dni w roku. Oprócz tego świetnie sprawdzają się jako upominek reklamowy dla kontrahentów.

Decydując się na wydruk kalendarzy, pamiętaj jednak o ich właściwym zaprojektowaniu. Jeśli zależy Ci na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, terminarze muszą mieć przede wszystkim dobrze widoczne logo przedsiębiorstwa i atrakcyjną oprawę. Dzięki temu staną się efektownym nośnikiem reklamowym, przyczyniając się do budowania pozytywnego wizerunku Twojego biznesu.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że kalendarze stanowią nieodzowny element firmowego wyposażenia. Jeśli szukasz dobrej jakości produktów, które pomogą Ci w promowaniu działalności i w zdobywaniu nowych klientów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez drukarnię internetową spod Warszawy Wawaprint.pl. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wydruk kalendarzy. Dla klientów realizujemy także plakaty, katalogi, foldery reklamowe i wiele innych projektów.

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps