Poznaj nowoczesne rodzaje usług poligraficznych!

Współczesne usługi poligraficzne są dzisiaj tak różnorodne, że trudno je sprowadzić do zwykłego drukowania. Dzięki nowoczesnej technologii drukarnie mogą dzisiaj proponować cały wachlarz wydruków realizowanych przeróżnymi metodami, na niemal każdym podłożu i o każdym formacie. Jeśli więc masz w planach wydruk jakichkolwiek materiałów, sprawdź, na jakie usługi z zakresu poligrafii możesz liczyć w WawaPrint!

Druk cyfrowy

Jest to jedna z najnowszych technik druku, która wykonywana jest przy pomocy nowoczesnych maszyn elektrograficznych bez użycia tradycyjnych form drukarskich. Obraz tworzony jest w tym przypadku bezpośrednio na podłożu na podstawie danych z komputera. Niemal każda drukarnia oferuje dzisiaj usługi poligraficzne z użyciem druku cyfrowego, ponieważ jest to najlepsza technika do szybkiej realizacji zamówień o niskich nakładach. Jej zaletą jest możliwość personalizacji, czyli zmiany poszczególnych elementów tekstowych lub graficznych każdej sztuki drukowanego nakładu. Wybierz druk cyfrowy, jeśli przykładowo potrzebujesz wydrukować od ręki 20 sztuk wizytówek, personalizowane zaproszenia na wesele lub kilka plakatów reklamowych.

Druk offsetowy

Do najpopularniejszych obecnie usług poligraficznych bez wątpienia należy offset, czyli przemysłowa metoda druku z wykorzystaniem technologii naświetlania matryc. Dzięki niej można w krótkim czasie uzyskać bardzo dużą ilość wysokiej jakości wydruków różnego rodzaju takich jak:

 • foldery,

 • ulotki,

 • wizytówki,

 • teczki,

 • broszury,

 • gazetki reklamowe,

 • magazyny i wiele innych.

Druk offsetowy jest bardzo ekonomiczny przy wysokich nakładach, dlatego wybierz go, jeśli potrzebujesz minimum kilkaset sztuk materiałów. Zamówić je możesz w prosty sposób online w naszej drukarni WawaPrint (https://wawaprint.pl/pl/) świadczącej profesjonalne usługi poligraficzne w Warszawie

Druk wielkoformatowy

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj druku pozwala tworzyć materiały dużej wielkości. Chodzi tu przede wszystkim o plakaty i banery, które wykorzystywane są jako reklama zewnętrzna. Z tego względu tworzy się je na specjalnych materiałach odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej są to podłoża typu canvas, folia samoprzylepna, czy satyna. W WawaPrint możesz zamówić w tej kategorii produktów m.in. roll-upy (https://wawaprint.pl/pl/produkt/roll-up/), X-bannery na stelażu (https://wawaprint.pl/pl/produkt/x-bannery/) oraz duże plakaty XXL (https://wawaprint.pl/pl/produkt/plakaty-xxl/) w dowolnym formacie na podłożu poster silk lub poster głos w kolorze białym. 

Druk UV

Tego rodzaju usługi poligraficzne są coraz popularniejsze, ponieważ dają bardzo szerokie możliwości, jeśli chodzi o tworzenie materiałów reklamowych. Druk UV jest bowiem rodzajem druku cyfrowego, w którym stosowane są tusze polimerowe i utrwalenie nadruku światłem UV, który dzięki temu jest bardziej odporny na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych. Dlatego wykorzystuje się go głównie do materiałów wielkoformatowych. Mogą być to:

 • tradycyjne podłoża, np. banery,

 • papier billboardowy,

 • folia,

 • pleksi,

 • tektura,

 • szkło,

 • a nawet płótno. 

Sitodruk, czyli druk sitowy

Metoda sitodruku to bardzo specyficzny rodzaj druku, ponieważ farba nakładana jest pod wysokim ciśnieniem na materiał przez szablon i gęstą siatkę wykonaną np. z metalu, poliestru lub nylonu. Choć jakość druku jest nieco gorsza niż w przypadku offsetu, metodę te wciąż stosuje się ze względu na wysoką trwałość nadruków, co ma znaczenie np. w przypadku reklam zewnętrznych. Wykorzystuje się ją również do tworzenia nadruków na koszulkach, ceramice, kartonach, foliach samoprzylepnych, a także typowych produktach poligraficznych. np. na kalendarzach, czy papeterii firmowej. 

To najpopularniejsze usługi poligraficzne, jakie są dzisiaj proponowane przez nowoczesne drukarnie. Warto jednak wspomnieć o usługach uzupełniających związanych np. z oprawą materiałów, czy uszlachetnianiem druku. Poligrafia nieustannie się rozwija, dlatego pozwala otrzymywać coraz lepsze efekty wizualne, a jednocześnie obniżać koszty produkcji. Możesz się o tym przekonać, korzystając z usług Mazowieckiego Centrum Poligrafii WawaPrint, gdzie proponujemy wyjątkowo szeroki asortyment produktów wykonywanych z użyciem najnowszych technik drukarskich w atrakcyjnych cenach. 
mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps