Jak stworzyć przyciągający baner reklamowy?

Jedną z powszechniejszych form przekazu jest banner. Może pełnić funkcję plakatu lub tablicy (https://wawaprint.pl/produkt/plakaty/), doskonale sprawdzając się do promowania produktów oraz usług niemalże w każdej branży. Jeśli zastanawiasz się, jak zaprojektować atrakcyjne narzędzie reklamowe, jesteś we właściwym miejscu. W poniższym wpisie pracownicy z drukarni internetowej Wawaprint.pl z Marek koło Warszawy doradzają, czym kierować się przy tworzeniu bannerów. Sprawdź sam!

Czym właściwe jest baner i jakie pełni funkcje?

Jest to dość uniwersalna forma reklamy, która znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tego typu konstrukcje są wykonywane przy użyciu materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy mróz. Umiejętnie zaprojektowane pozwalają zwiększyć widoczność marki oraz przyczynić się do wzrostu zysków w firmie. By jednak bannery mogły pełnić swoje funkcje, muszą zostać profesjonalnie przygotowane oraz wydrukowane. Tylko w ten sposób pozwolą Ci wyróżnić działalność na tle konkurencji i skutecznie przyciągną klientów.

Czym powinien charakteryzować się baner reklamowy?

Jako drukarnia wykonująca bannery bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Dobry nośnik promocyjny to przede wszystkim taki, który przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Uwagę odbiorców na pewno przykuje atrakcyjna grafika. Nie można jednak przesadzać z jaskrawymi kolorami oraz przesyceniem projektu różnego rodzaju elementami. Wówczas można bowiem osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Projektując baner, musisz zdawać sobie sprawę, że masz zaledwie parę sekund, aby przechodzące osoby zauważyły Twoją firmę. Jeśli na reklamie będzie zbyt wiele detali, uwaga ulegnie rozproszeniu. Natomiast gdy zadbasz o starannie przemyślany układ i odpowiednią kolorystykę, możesz mieć pewność, że nie pozostaniesz niezauważony. Do tworzenia czytelnych i zrozumiałych przekazów reklamowych tak naprawdę wystarczą jeden-dwa kolory.

Przyciągający baner reklamowy powinien także być dostosowany do grupy docelowej oraz zostać umieszczony w odpowiednim miejscu. Plakat nawołujący do kupna najnowszej szminki raczej nie pomoże Ci w zwiększeniu zysków firmy, jeśli pojawi się w miejscu, w którym przebywają sami mężczyźni. Dlatego dobrze się zastanów, gdzie chcesz postawić banner. Poza wyżej wymienionymi aspektami zwróć także uwagę na zastosowane materiały. Uwagę odbiorców przyciągną tylko wysokiej jakości zdjęcia i dobrze widoczne grafiki. Pamiętaj też, aby nie używać zbyt wielu fotografii na małej przestrzeni. Jeśli prowadzisz spółkę zajmującą się projektowaniem ubrań, zamiast całej kolekcji, zaprezentuj jeden strój.

Baner, który pomoże Ci wypromować działalność, wcale nie musi być gigantycznych rozmiarów. Powinien zaciekawiać przede wszystkim jakością.

Komu powierzyć wykonanie baneru?

Jak już wyżej wspomniano, aby ta forma przekazu spełniała swoją funkcję, musi zostać profesjonalnie wykonana. Wybierając konkretną drukarnię do współpracy, zwróć uwagę na używane przez nią rozwiązania. Druk banerów powinien odbywać się przy wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów, które sprawdzą się w każdych warunkach – my właśnie takich używamy. Dzięki temu obok reklamy stworzonej przez nas nikt nie przejdzie obojętnie. Po wydrukowaniu całość można dodatkowo zabezpieczyć warstwą laminującą, która przedłuży żywotność wydruku nawet o dwa-trzy lata. Jeśli zależy Ci na banerze, który będzie widoczny przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, możesz zainwestować w specjalny dodatek refleksyjny. Dzięki temu przekaz będzie dobrze dostrzegalny zarówno nocą, jak i podczas niepogody.

Podsumowanie

Stworzenie profesjonalnego baneru pozwoli Ci zyskać klientów, a także wyróżnić działalność na tle konkurencji. By mieć pewność, że reklama przyniesie zamierzone cele, najlepiej jej wykonanie zlecić profesjonalistom. Specjaliści z Mazowieckiego Centrum Poligrafii z Marek koło Warszawy przygotują dla Ciebie baner, który przyczyni się do sukcesu Twojej marki. W naszej ofercie znajdziesz także nowoczesne xbannery (https://wawaprint.pl/produkt/x-bannery/) dostępne w trzech różnych formatach, które doskonale sprawdzą się do promowania firmy z każdej branży.
Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps