Jak powstają banery reklamowe?

Widujesz je wszędzie: na ścianach, ogrodzeniach domów, a nawet balkonach. Są kolorowe, wytrzymałe, pojawiają się w różnych rozmiarach. Banery reklamowe wykorzystują małe, średnie i wielkie firmy, by przyciągnąć wzrok klienta w przestrzeni publicznej. Jak wygląda ich druk?

Otworzyłeś firmę lub zmieniłeś jej lokalizację? Ciężko pracujesz na swój sukces każdego dnia, ale bez skutecznej reklamy trudno będzie przebić się do świadomości mijających Twój zakład potencjalnych klientów. Baner w najbliższej okolicy jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz uświadomić innych o swoim istnieniu. Wskaż klientom drogę do swoich drzwi!

Banery reklamowe — pierwsze kroki

Aby zamówić tego typu reklamę, wybierz miejsce, w którym ma być ona umieszczona i dobrze je wymierz. Upewnij się, że jej adresaci będą mieli szansę ją dostrzec. Krótko mówiąc: sprawdź, czy nic jej nie przysłoni – krzaki, śmietniki i przydrożne słupki powinny „trzymać się” z daleka. Następnie nawiąż kontakt z profesjonalną drukarnią specjalizującą się w drukach wielkoformatowych. Jeśli masz już swój projekt, fachowcy powiedzą Ci, czy spełnia on normy dopuszczenia do druku. W końcu wydruk ma być jak najlepszej jakości – być może trzeba będzie go poprawić. Jeśli nie znasz się na grafice, skorzystaj z pomocy poleconego w drukarni specjalisty. Tym sposobem zyskasz pewność, że baner będzie się świetnie prezentował i nie zawiedzie oczekiwań.

Druk banerów reklamowych. Jak wygląda?

Gdy los Twojego zamówienia jest już przesądzony, czyli zostało ono zaaprobowane i przekazane do realizacji, zostawiasz je w rękach specjalistów. Drukarz umieszcza w maszynie syntetyczne płótno. To baza, na której powstanie reklama Twojej firmy. Powierzchnia materiału zostanie zapełniona obrazem przy użyciu druku solwentowego. Charakteryzuje się on wysoką wytrzymałością, związaną z zastosowaniem rozpuszczalników zamiast standardowych tuszów. Dzięki temu banery reklamowe nie płowieją i zachowują świetny wygląd przez wiele lat.

Drukarz zakłada w maszynie podłoże na rolce, która będzie przesuwać je do przodu w czasie procesu. Po włączeniu drukarki rozpoczyna się nanoszenie rozpuszczalników na płótno – od lewej do prawej i z powrotem. Mechanizm przemieszcza materiał, stopniowo zadrukowując całą płachtę. Na koniec wysuwa się ona z maszyny. Fachowiec odcina ją i pozostawia w bezpiecznym miejscu do wyschnięcia.

Końcowe czynności mają na celu przystosowanie banera do powieszenia go w wybranym przez Ciebie miejscu. Zabezpiecza się jego boki zgrzewem, który chroni najbardziej uwrażliwione punkty przed zniszczeniami. W takim pogrubionym brzegu wycina się oczka służące do zawieszenia reklamy. Są one wzmocnione metalowymi krążkami. Podczas odbioru banera sprawdź, czy są one dobrze zamocowane. Jeśli możesz nimi kręcić, to znaczy, że zostały nabite niewłaściwie i za jakiś czas materiał w ich okolicach ulegnie zniszczeniu. Istnieje też ryzyko, że wypadną i nie będziesz w stanie dokonać montażu.

Banery reklamowe do wnętrz

Oprócz banerów zawieszanych możesz zdecydować się na stojące, oparte na lekkich stelażach. Łatwo się składają, dzięki czemu możesz je do woli przewozić i przemieszczać. Wystarczy, że spakujesz taki nośnik reklamy do pokrowca i jest on gotowy do drogi. Zabierz go ze sobą na targi, by zbudować profesjonalny klimat i uatrakcyjnić wygląd swojego stoiska. Roll-upy (https://wawaprint.pl/produkt/roll-up/) w rozmiarze 80 × 200 cm lub 100 × 200 cm idealnie sprawdzą się w tej roli. Tworzą tło dla Twoich umiejętności i zapraszają do skorzystania z usług. X-bannery (https://wawaprint.pl/produkt/x-bannery/) oferujemy w rozmiarach 60 × 160 cm, 80 × 180 cm i 120 × 200 cm. Świetnie prezentują się na konferencjach lub w siedzibie firmy, gdzie mogą wydzielać strefy w otwartych pomieszczeniach. Z ich pomocą utworzysz swoistą ścieżkę spacerową dla klienta – będzie on mógł sprawnie poruszać się po Twojej firmie, zapamiętując przekaz.

Jesteś już świadomym klientem, znającym podstawy powstawania banera reklamowego. Możesz teraz skontaktować się z nami i złożyć zamówienie – tajnikami wykonania zajmiemy się my!
mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps