Dobrze wykonana wizytówka – czym musi się wyróżniać?

Zaprojektowanie profesjonalnej wizytówki wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Nieumiejętnie przygotowana nie wzbudzi zaufania odbiorcy i wyląduje w koszu. Dlatego w tym wpisie pracownicy z drukarni internetowej Wawaprint.pl z Marek koło Warszawy podpowiadają, na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu wizytówek, by mieć pewność, że będą dobrze reprezentować Twoją firmę. Sprawdź!

Po pierwsze: tylko najważniejsze informacje

Pomimo dynamicznego postępu Internetu druk wizytówek (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki/) jest wciąż ważny. Te charakterystyczne plakietki są istotnym narzędziem pracy i jednym z kluczowych elementów budujących wizerunek przedsiębiorstwa. Są niezbędne zwłaszcza podczas osobistych spotkań z kontrahentami, partnerami biznesowymi itp. To, co powinno znaleźć się na wizytówce, to przede wszystkim aktualne dane umożliwiające nawiązanie kontaktu. Należą do nich: imię i nazwisko przedstawiciela, nazwa firmy, adres oraz telefon.

Można również na niej zamieścić adres strony internetowej. W żadnym przypadku jednak wizytówka nie powinna zawierać pełnej listy ofertowej, szczegółowej mapki dojazdu do przedsiębiorstwa itp. Do tego celu są przeznaczone inne materiały marketingowe takie jak ulotki, broszury czy katalogi. Tutaj warto kierować się prostą zasadą: im mniej, tym lepiej. Tyczy się to również układu graficznego, który musi być starannie przemyślany oraz spójny z wizerunkiem firmy.

Po drugie: przyciągnij uwagę odbiorcy

Sam fakt zaplanowania i rozmieszczenia treści to jeszcze nie wszystko. Zanim zdecydujesz się na wydruk wizytówek, zastanów się, w jaki sposób możesz się dzięki nim wyróżnić. Dobrym rozwiązaniem może być np. zastosowanie niestandardowego formatu czy nietuzinkowego uszlachetnienia na brzegach. W przyciągnięciu uwagi klientów mogą Ci też pomóc wizytówki składane (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki-skladane/). Poza tym, że nieszablonowo się prezentują, dają możliwość zamieszczenia dodatkowych informacji. Możesz na nich umieścić np. aktualności dotyczące Twojej działalności, zwiększając tym samym szanse na wzbudzenie zainteresowania u potencjalnego odbiorcy.

Zwróć też uwagę na materiał, na którym zostanie zrealizowana wizytówka. Nasza drukarnia online proponuje druk na wysokogatunkowym papierze kredowym oraz satynowym. W ofercie mamy też uszlachetnienia jedno oraz dwustronne takie jak pokrycie folią – matową, błyszczącą lub soft touch, która zapewnia aksamitne wykończenie.

Po trzecie: jej wykonanie pozostaw profesjonalistom

Kiedy Twoja wizytówka zostanie już zaprojektowana, czas na jej wydruk. Jeśli chcesz mieć pewność, że przyniesie oczekiwany rezultat i będzie godnie reprezentować Twoją firmę, drukowanie wizytówek powierz specjalistom. Wybierając drukarnię, pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie ceną.

Przeciętnie wyglądających materiałów reklamowych jest obecnie bardzo dużo, dlatego postaw przede wszystkim na jakość. Odpowiednia gramatura papieru, czytelne nadruki – to wszystko sprawi, że całość będzie prezentować się profesjonalnie, świadcząc o wiarygodności prowadzonej przez Ciebie działalności.

Posiadanie profesjonalnie wykonanej osobistej wizytówki sprawi, że:

  • wypromujesz swoją firmę,
  • staniesz się wiarygodny w oczach potencjalnego klienta,
  • wyróżnisz swoją działalność na tle konkurencji,
  • zwiększysz szansę na nawiązanie kontaktu w przyszłości,
  • zyskasz oryginalny nośnik wizerunku swojej marki.

Podsumowanie

Wręczając odbiorcy elegancką i schludną wizytówkę, wywrzesz na nim pozytywne wrażenie oraz uwiarygodnisz swój profesjonalizm. Na tej pozornie niewielkiej przestrzeni możesz umieścić przekaz, który odda charakter oraz koncepcję Twojej firmy. Jeśli szukasz ekspertów, którym powierzysz przygotowanie tych jakże istotnych w funkcjonowaniu każdej organizacji materiałów, jesteś w dobrym miejscu. Już teraz zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszą podwarszawską drukarnię Wawaprint.pl.
mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps