Jaki kalendarz firmowy najlepiej wybrać?

Stanowią praktyczną formę promocji, pozwalając reklamować działalność przez cały rok. Kalendarze, bo o nich mowa, mogą pełnić różne funkcje. Ułatwiają życie zarówno w biurze, jak i w domu. Co warto wiedzieć o tych niedocenianych gadżetach reklamowych i jak je wybrać, aby ich wydruk przyniósł firmie oczekiwane zyski? Zapraszamy do lektury.

Reklama przez 365 dni? To jest możliwe!

Wielu przedsiębiorców chętnie dziś inwestuje w składane ulotki oraz foldery reklamowe (https://wawaprint.pl/produkt/foldery-reklamowe/). Musisz jednak wiedzieć, że klienci najbardziej cenią sobie gadżety praktyczne. Do takich bez wątpienia należą kalendarze, z których korzystają niemal wszyscy. Przydają się praktycznie wszędzie, pozwalając szybko sprawdzić datę, czy zaplanować dzień. Umiejętnie zaprojektowane, mogą też stanowić skuteczny nośnik informacji o Twojej działalności. Można na nich nadrukować logo, hasło promocyjne lub dane kontaktowe. Kalendarz to idealny upominek dla kontrahentów. Taki drobiazg sprawi, że nie tylko zapadniesz im w pamięci, ale także będziesz mógł reklamować swoją firmę przez 365 dni w roku.

Jakie wyróżnia się rodzaje kalendarzy?

Na chwilę obecną na rynku można znaleźć bardzo różne rodzaje kalendarzy. Są dostępne w rozmaitych formatach, dlatego z łatwością powinieneś znaleźć rozwiązanie dostosowane do specyfiki swojego przedsiębiorstwa. Za najbardziej popularne uchodzą kalendarze:

  • ścienne, które doskonale nadają się do powieszenia na ścianie w biurze lub w domu; z reguły poza datami zawierają stosunkowo niewiele informacji,
  • książkowe, które z całą pewnością docenią zwłaszcza osoby dużo podróżujące oraz lubiące planować każdy dzień; dzięki wygodnej formie można mieć je zawsze przy sobie – dla wielu osób takie terminarze często pełnią funkcję notatnika lub książki z adresami,
  • biurkowe, które, jak wskazuje nazwa, są przeznaczone do umieszczenia na biurku; najczęściej mają formę „piramidki” – można w nich zaznaczać ważne wydarzenia i na bieżąco śledzić dni wolne, święta itp.

Ponadto wyróżnia się jeszcze kalendarze w formie wizytówki (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki/). Świetnie sprawdzają się na prezent dla klientów, gdyż można zawrzeć na nich dane firmy czy mapkę z dojazdem do niej. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością mieszczą się do portfela, kieszeni czy torebki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kalendarze?

Zanim zlecisz druk kalendarzy, musisz przygotować projekt. To, o czym powinieneś pamiętać, to przede wszystkim wyeksponowanie firmowego logo. Najlepiej, aby znalazło się na okładce. Zadbaj, aby było czytelne, ale jednocześnie pamiętaj, że nie powinno być jedynym elementem przykuwającym uwagę odbiorcy. Nie bez znaczenia jest także przemyślana szata graficzna. Podobnie jak w przypadku innych materiałów reklamowych, nie sprawdzą się tutaj jaskrawe kolory i krzykliwe hasła. Zamiast tego postaw na minimalizm i przejrzystość.

Nie zapomnij też, że kolorystyka terminarza powinna być spójna z barwami charakterystycznymi dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli dołożysz wszelkich starań, aby kalendarz był praktyczny i estetyczny zarazem, istnieje spora szansa, że obdarowana osoba będzie z niego korzystać na co dzień. W ten sposób nie tylko wzmocnisz wizerunek marki, ale także zwiększysz jej rozpoznawalność.

Gdy projekt będzie już gotowy, możesz zlecić wydruk. Nasza drukarnia z Marek koło Warszawy specjalizuje się w druku kalendarzy w różnych formatach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży poligraficznej doskonale wiemy, jak to robić. Wykonywane przez nas gadżety charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o najdrobniejsze detale.

Podsumowanie

To, jaki rodzaj kalendarza wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Reklama w takiej postaci ma niewątpliwie wiele zalet, towarzysząc odbiorcom każdego dnia. Dzięki temu mogą codziennie przypominać sobie o Twojej firmie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że do rąk Twoich klientów trafią produkty profesjonalnie przygotowane, zachęcamy do zapoznania się z ofertą podwarszawskiej drukarni Wawaprint.pl.
mazowieckie centrum poligrafii wojciech hunkiewicz 

ul. ciurlioniusa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 919-133-47-38
regon 140979700

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. +48 22 487 80 80 
fax +48 22 487 80 80

Powered by MasterApps