Co powinno znajdować się na wizytówkach?

Każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą powinna mieć wizytówkę. Profesjonalnie zaprojektowana nie tylko przykuje uwagę, ale też zachęci do kontaktu. Jeśli zastanawiasz się, co na niej umieścić, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu. Dowiesz się z niego, jakie informacje są najważniejsze na tym małym kartoniku, a także, na co zwrócić szczególną uwagę, zlecając druk wizytówek. Zapraszamy!

Wizytówka… czy na pewno jest mi potrzebna?

Posiadanie osobistej wizytówki (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki/) może przynieść Ci wiele korzyści. Nie ma znaczenia, czy jesteś prawnikiem, informatykiem, przedstawicielem handlowym, czy fryzjerem. Te niepozornie wyglądające blankieciki przydają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanych momentach. Dlatego warto mieć przy sobie przynajmniej kilka ich sztuk. Wręczając wizytówkę odbiorcy:

  • zwiększasz szansę na nawiązanie kontaktu w przyszłości,
  • wzbudzasz zaufanie i stajesz się postrzegany jako profesjonalista,
  • reklamujesz swoją działalność,
  • budujesz pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa.

Jak więc widać, pomimo cyfrowej ery, wydruk wizytówek wciąż jest bardzo ważny. Podarowanie klientowi małego rekwizytu z najważniejszymi informacjami o Twojej firmie to coś więcej niż tylko przekazanie numeru telefonu czy adresu e-mail. To gest, który na pewno doceni i zapamięta wielu kontrahentów.

Co powinna zawierać profesjonalna wizytówka?

Pomimo swojego małego rozmiaru wizytówka jest niezwykle ważną formą reklamy biznesu. Dlatego musi być przejrzysta, czytelna oraz zgodna z identyfikacją wizualną Twojego przedsiębiorstwa. Na pewno musisz na niej umieścić podstawowe dane kontaktowe: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres, numer telefonu oraz adres e-mail. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność, podaj też swoje stanowisko. W takim przypadku zaznaczenie tego, czym się zajmujesz, jest niezwykle ważne. Na odwrocie wizytówki mogą też pojawić się dodatkowe informacje takie jak NIP i REGON firmy, strona internetowa, zakres świadczonych usług oraz odnośniki do mediów społecznościowych.

Jeśli chcesz zawrzeć więcej elementów, sięgnij po nowoczesne wizytówki składane (https://wawaprint.pl/produkt/wizytowki-skladane/). Ich forma pozwala nawet na krótkie opisanie swojej działalności, co zwiększa szanse na zainteresowanie potencjalnego klienta. Pamiętaj, że na wygląd wizytówki ma wpływ wiele czynników. Istotne znaczenie ma także rozmiar i krój czcionki. Unikaj zbyt małych i nieczytelnych liter. Odbiorca powinien mieć możliwość szybkiego zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na papierze. Dlatego im wyraźniejsza czcionka, tym lepiej.

Komu zlecić drukowanie wizytówek?

Jeśli masz już przygotowany projekt, czas wybrać firmę, której powierzysz drukowanie wizytówek. By uzyskać materiały wysokiej jakości, koniecznie zatrudnij do tego celu renomowaną i doświadczoną drukarnię – taką jak nasza. Profesjonaliści pomogą Ci nie tylko we właściwym przygotowaniu projektu do druku, ale też doradzą wybór odpowiedniego materiału. Jeśli wybierzesz papier kredowy, pamiętaj, że jego gramatura powinna wynosić minimum 300, a najlepiej 350 lub 450 g/m2.

Wizytówki mogą być jednostronnie lub dwustronnie kolorowe. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu eleganckiego charakteru, zdecyduj się na pokrycie kartoników specjalną folią. Może to być wariant błyszczący, matowy lub soft touch, który sprawi, że produkty nabiorą aksamitności w dotyku. Ciekawym pomysłem jest też opcja laminowania. Pokrycie wyrobów laminatem znacznie zwiększy ich trwałość i wytrzymałość, a przy tym doda prestiżowego charakteru.

Potrzebujesz wizytówek? Skontaktuj się z nami!

Korzystanie z wizytówek pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy i pozyskiwaniu nowych kontrahentów. Jeśli zastanawiasz się, komu powierzyć ich wydruk, z pomocą przyjdzie Ci nasza drukarnia z Warszawy (https://wawaprint.pl/). Materiały biznesowe możesz zamówić online, na naszej stronie Wawaprint.pl, zaoszczędzając w ten sposób sporo cennego czasu. Wystarczy tylko, że wypełnisz formularz dostępny w zakładce wybranego przez Ciebie produktu. Nasza oferta obejmuje drukowanie w wersji standard lub ekspres, dzięki której zamówione wizytówki otrzymasz w ciągu kilku dni!

Mazowieckie Centrum Poligrafii Sp. z o.o. 

ul. Ciurlionisa 4, 05-270 marki 
woj. mazowieckie, polska  

nip 125-173-12-27
regon 521633704

Zapraszamy pon-pt 9.00-17.00

tel. 572-737-070 

Powered by MasterApps